Cambridge Audio Edge A

Nejvyspělejší integrovaný zesilovač společnosti Cambridge Audio

Nejdetaiilnější zesilovač od Cambridge Audio
Dechberoucí muzikálnost - vyvážený zvuk s hloubkou a čistotou
Dvojité toroidní transformátory
Třída AB
Hi-res Bluetooth s kodekem aptX HD
Čistá signálová cesta, která je perfektně vyvážená
Digitální vstupy - HDMI ARC, optika, koaxiál a USB-B
Analogová konektivita - XLR a RCA
Sluchátkový výstup (podpora impedance 12 až 600 ohmů)
 
Jak dosáhnout akustického vrcholu
Nemalé investice se obvykle vyplácejí lépe, než je očekáváno. Stejně jako sportovec dosahuje daných cílů, tak i vrcholný zvuk si žádá nemalého úsilí a energie. Vytoužený cíl na koncidlouhé cesty, která se neobejde bez dřiny a mnoha cenných zkušeností, je ale zaslouženou odměnou pro všechny odvážné. Podobný útok na vrchol podstupuje nový integrovaný zesilovač předního britského výrobce hi-fi techniky, firmy Cambridge Audio.
 
Cambridge Edge Series
Renomovaná britská společnost se pyšní vysoce pokročilým systémem, doposud nejdokonalejším ve své produkci. Do série Edge řadí exkluzívní zařízení s označením Edge W, Edge NQ a Edge A. Uvedení nové řady Edge je datováno do roku, kdy firma slaví své 50. výročí založení. Padesát let zkušeností v oblasti audio-technického inženýrství představuje nové standardy designu i zvukových kvalit.  Komponenty série Edge jsou špičkové také po stránce provedení a vzhledu, vstupují tak mezi High-End produkci. Přístroje si zachovávají jeden společný atribut všech výrobků této společnosti, jímž je bezesporu příznivý poměr ceny k výkonu zařízení. Precizní dokonalost zpracování, použité materiály a komponenty zákazníky neomezují, naopak jim dokazují silnou pozici výrobce. Špičková kvalita je znakem celé série výrobků.
 
Integrovaný zesilovač Edge A
Prvním z přírůstků se stal tento zesilovač, který nabízí neuvěřitelně detailní zvuk a rezervu ve výkonu, precedentní je i bezproblémová spolupráce s libovolnými reproduktorovými soustavami. Jeho zvuk je nádherně vyvážený, včetně čistého podání všech tónů. K jeho výrobě byly vybrány pouze prvotřídní komponenty, bez ohledu na cenu nebo vzhled, aby přístroj hrál co nejlépe. Byla udržena co nejkratší signálová cesta, tak je zajištěn výsledný zvuk průzračně čistý, nefiltrovaný.
 
Nadstandardní vybavení
Zesilovač užívá originální zdokonalené patentované zapojení třídy XA, přičemž tato unikátní technologie nabízí zvukové vlastnosti zesilovačů třídy A s výrazně vyšší účinností. Výrobce od počátku razil cestu v užití toroidních transformátorů. U řady Edge byla tato koncepce posunuta ještě o krok dál, neboť byl odstraněn elektromagnetický ruch - koncepci obohatily dva symetrické toroidní transformátory s opačným vinutím. Ze zapojení zesilovače byly odstraněny konvenčně používané vazební kondenzátory, nahradila je topologie s přímým, stejnosměrným navázáním jednotlivých stupňů, s cílem výrazně snížit zkreslení. Diskrétně řešené obvody regulace hlasitosti jsou zárukou perfektní symetrie obou kanálů.
 
Dokonale zpracovaná konstrukce
Precizní zpracování skříně přináší vizuálně velmi přívětivý, jednoduchý zevnějšek. Pevná robustní skříň z hliníkových profilů je v odstínu šedé. Dominantou je jediný, precizně provedený, duální ovladač, který na jedné ose zahrnuje dvě základní funkce - regulaci hlasitosti a přepínání vstupů. Vyrábí se ve firmě se specializací na součástky pro letecký průmysl. Zesilovač disponuje analogovými (symetrickými, cinch) i digitálními vstupy, včetně možnosti bezdrátového Hi-res Bluetooth (aptX HD) připojení.
 
Technická data a parametry
Trvalý výstupní výkon je dán 2 x 100 W RMS do 8 Ohm, 2 x 200 W RMS do 4 Ohm. Celkové harmonické zkreslení (THD) činí méně než 0,002% na frekvenci 1 kHz při jmenovitém výkonu do 8 Ohm a méně než 0,02% v pásmu 20 – 20 000 Hz při jmenovitém výkonu do 8 Ohm. Frekvenční rozsah je od 3 – 80 000 Hz v tolerančním pásmu +/-1 dB. Odstup signálu od šumu je více než 103 dB. Maximální příkon obou kanálů je 1000 W, v pohotovostním režimu méně než 0,5 W. Rozměry modelu jsou 150 x 460 x 405 mm, hmotnost 24,4 kg. Příslušenství zahrnuje 1,5 m dlouhý napájecí kabel, Edge systémový dálkový ovladač, 3 x AAA baterie do ovladače, Bluetooth anténu, originální Link komunikační kabel a manuál k obsluze.
Trvalý výstupní výkon: 2 x 100 W RMS do 8 ohmů; 2 x 200 W RMS do 4 ohmů
Celkové harmonické zkreslení (THD): méně než 0.002% na frekvenci 1 kHz při jmenovitém výkonu do 8 ohmů; méně než 0.02% v pásmu 20 Hz – 20 kHz při jmenovitém výkonu do 8 ohmů
Frekvenční rozsah: širší než 3 Hz – 80 kHz v tolerančním pásmu +/-1dB
Odstup signálu od šumu (při plném vybuzení): více než 103 dB
Potlačení přeslechu mezi kanály @ 1kHz: více než 100 dB
Vstupní citlivost: Input A1-A2 (unbalanced) 380mV RMS
Vstupní impedance: Input A3 (balanced) 47k Ohm; Input A1-A2 (unbalanced) 47k Ohm
Vstupy: XLR, Coax S/PDIF, 2 x TOSLINK, USB Audio, 2 x RCA, Bluetooth, HDMI Audio Return Channel (ARC)
Výstupy: reproduktorové terminály, Pre-Out výstup předzesilovače (XLR + RCA), sluchátkový výstup 6.3 mm (doporučená impedance sluchátek v rozmezí 12 až 600 ohmů)
USB vstup: USB Audio Class 2.0 supporting up to 32-bit 384kHz PCM, do DSD256
Bluetooth: 4.1 (Smart/BLE enabled) A2DP/AVRCP supporting formats up to aptX HD
Optické digitální vstupy (TOSLINK): 16/24 bits, 32-96kHz
Koaxiální digitální vstup (S/PDIF): 16/24 bits, 32-192kHz
Maximální příkon při plném vybuzení obou kanálů: 1000 W
Rozměry (š x v x h): 460 x 150 x 405 mm
Hmotnost: 24,4 kg
Povrchová úprava: matně broušený kov

Technické specifikace a obrázky jsou převzaty od výrobce a mají výhradně informativní charakter.

Proč nakupovat u nás?


Při nákupu nad 5 000 Kč doprava zdarma

Nejžádanější výrobky skladem, Máme vlastní expediční sklad

Zázemí kamenné prodejny, kde vám rádi poradíme

Možnost objednat si odbornou instalaci