Poplatek za recyklaci

Z novely zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech, která vešla v platnost 13. srpna 2005, vyplývá pro výrobce a prodejce elektrospotřebičů povinnost podílet se jak na prevenci vzniku odpadů z elektroniky a elektrických spotřebičů tak na snižování množství těchto odpadů. Cílem novely je tedy především chránit životní prostředí před nekontrolovatelným nebo nevhodným ukládáním tohoto odpadu a to hlavně díky jejich recyklaci a opětovnému použití.

Za tím účelem vznikl kolektivní systém, z něhož je financována recyklace starších spotřebičů. Zároveň dnem 1. 9. 2005 vznikla všem výrobcům a dovozcům tohoto zboží povinnost do uvedeného systému finančně přispívat. Poplatek se odráží v ceně spotřebiče. U nás jsme se rozhodli uvádět ceny kompletní, tedy včetně poplatku.

Cena, jakou vidíte u našeho zboží tedy již poplatek zahrnuje.

Zákazník také nově získá možnost odevzdat ke zpětnému odběru použité elektrozařízení v místě prodeje ve stejném počtu kusů prodávaného elektrozařízení podobného typu a použití (tedy bez ohledu na značku prodávaného nebo zpětně odebíraného elektrozařízení).

Samozřejmě, že máte možnost vyhledat si seznam sběrných míst na internetu sami:

Ministerstvo životního prostředí
ELEKTROWIN - domácí elektrospotřebiče
ASEKOL - elektronika, IT technika
REMA - elektronika, IT technika
EKOLAMP - osvětlovací technika
ECOBAT - přenosné baterie

Poplatek SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKA
200,- Kč Televize s úhlopříčkou nad 21" (od 55 cm)
100,- Kč Domácí kina (DVD mechanika, tuner a zesilovač vše integrované v jeden celek + sada reproduktorů, bez TV)
60,- Kč Televize do úhlopříčky 21" (do 55 cm včetně), DVD, video přehrávače a rekordéry, mikro/mini/midi věže, hifi komponenty (zesilovače, receivery, tunery), SAT a DVBT přijímače, dataprojektory, elektrické a elektronické hudební nástroje
30,- Kč Videokamery, navigační systémy, GPS, přenosné radiomagnetofony
10,- Kč Discmany, walkmany, MP3 přehrávače, jiné osobní přehrávače, digitální fotoaparáty, radiobudíky, baby sittery (el. chůvy), sady autoreproduktorů
4,- Kč Analogové fotoaparáty, sluchátka, dálkové ovladače, mikrofony, komponenty zabezpečovacích systémů (čidla, ústředny apod.)

Proč nakupovat u nás?


Při nákupu nad 5 000 Kč doprava zdarma

Nejžádanější výrobky skladem, Máme vlastní expediční sklad

Zázemí kamenné prodejny, kde vám rádi poradíme

Možnost objednat si odbornou instalaci